Det kræver omhyggelighed og erfaring at skabe det bedst mulige og mest holdbare resultat. Egenskaber som er en selvfølge for os i n´age. Selve behandlingen tager som regel ca.20 minutter. Ved dybe rynker må man påregne en "touch up" behandling to uger efter. Det skyldes at dybe rynker skal have en vis tid til at udglattes, de har jo også har været længe om at dannes. Du får på forhånd at vide om vi tilråder "touch up".
Læber
Restylane er meget effektiv over for de fine rynker på læberne. Med Restylane-Lipp kan læberne få mere fylde.
Gør det ondt?
Ansigtshuden er tæt besat med følenerver. Så skønt nålen kun er 1/3 mm. indledes behandlingen med en kortvarig hudbedøvelse. Stikket er herefter som fra en myg og man mærker en spænding i huden mens rynken udfyldes.
Nåleskræk?
Mange af os har nålefobi (skræk for nåle). Hvis det er et problem for dig, så oplys det når du bestiller tid. Vores erfaring er, at det i de fleste tilfælde kan afhjælpes uden ekstra omkostninger.
Har du spørgsmål til ovenstående, så ring på tlf. 7027 3366 og bestil tid til en konsultation, det er gratis.
Du kan også kontakte os på: info.nage(a)yahoo.dk
vedhæft evt. et billede af det du gerne vil have ændret på.